Nowo dodane strony

 • migas-door.pl

  Firmy wg branży, Bramy, garaże, ogrodzenia
  Produkcją bram dwuskrzydłowych, harmonijkowych, garażowych, przemysłowych, podwieszanych, przesuwnych, segmentowych i ogrodzeniowych zajmuje się firma MIGAS-DOOR z Krakowa. Działamy w branży od ponad 20 lat a z nasze produkty montujemy w domach prywatnych, obiektach sportowo-rekreacyjnych i przemysł
 • Baza firm - wiele ofert w jednym miejscu

  Firmy wg branży, Inne
  zapoznaj się z naszą bazą firm. Tylko u nas znajdziesz ciekawe informacje z życia codziennego. Poznasz również firmy, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz odpowiedniej firmy dla siebie, to koniecznie zapoznaj się z nasza bazą firm.
 • maxkat.pl

  Firmy wg branży, Usługi
  Skup katalizatorów samochodowych prowadzi firma Maxkat w Przemyślu. Poznaj naszą ofertę! Bezpłatnie wycenimy towar na miejscu, a przy transakcji od 50 sztuk dojeżdżamy pod wskazany adres, aby osobiście odebrać towar. Mamy odpowiedni sprzęt, który umożliwia nam wiarygodnie i uczciwie wycenić towar. J
 • macpol.eu

  Firmy wg branży, Owoce i warzywa
  Szukasz sprawdzonego i rzetelnego dostawcy warzyw na terenie Wielkopolski? Zależy Ci na najwyższej jakości produktów pochodzących od lokalnych rolników? Bardzo dobrze trafiłeś! Hurtownia MacPol z Gołuchowa w województwie wielkopolskim to profesjonalny hurtownik współpracujący z odbiorcami indywidual
 • Otwórz Biznes - Blog dla przedsiębiorców i nie tylko

  Ekonomia, Firmy wg branży, Ekonomia i zarządzanie
  Nasz blog powstał aby pomóc państwu pogłębić wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia działalności. Poruszamy na nim kwestie zarządzania, otwierania, prowadzenia i rozwijania firmy. Podpowiadamy jak załatwić różne z tym związane kwestie. Znajdą tu państwo wiedzę która może być przydatna na każdy
 • kawka.pl

  Firmy wg branży, Okna, drzwi, Budownictwo
  Szeroki wybór stolarki okiennej i drzwiowej oferuje firma produkcyjna Pawła Kawki w Trzemesznie - Okna i Drzwi. Oferujemy energooszczędne okna, najwyższej jakości, dopasowane designem oraz kolorystyką do innych elementów stolarki otworowej. Nasze systemy drzwiowe, dostępne w różnych wersjach, oferuj
 • eatfit-dietetyk.pl

  Medycyna i zdrowie, Lekarze, gabinety
  Szukasz profesjonalnej poradni dietetycznej w Warszawie? Zależy Ci na najwyższej jakości świadczonych usług, indywidualnym podejściu i uzyskaniu wyczerpujących wskazówek? Doskonale trafiłeś! Poradnia Eat Fit to miejsce, do którego zgłaszają się pacjenci pragnący uzyskać informacje o najlepszym jadło
 • Furmanek- Biuro Rachunkowe Warszawa

  Prawo i podatki, Biura_rachunkowe, Regionalne
  Jesteśmy profesjonalnym biurem rachunkowym, którego specjalnością są usługi księgowe i rachunkowe dla firm jednoosobowych osób fizycznych, jak i firm handlowych. Pomożemy w prowadzeniu ksiąg handlowych, podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów, rozliczeniu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, r

hoga.pl

Stanisław Lem

Kategorie: 

Angielskojęzyczna strona o życiu i twórczości Stanisława Lema. Poznasz tutaj jego książki oraz publikacje. więcej »
Ocena:

Stefan Żeromski

Kategorie: 

Tutaj zapoznasz się z biografią pisarza i przeczytasz opowiadanie "O Żołnierzu Tułaczu". więcej »
Ocena:

Strona dla nastolatków z kotami i zakochanym żółwiem


Żółw jest zakochany - oczywiście - w literaturze pięknej, a strona jest poświęcona twórczości Edwarda Guziakiewicza, adresowanej do nastolatków. więcej »
Ocena:

Strona literacka Janusza Adamczyka

Kategorie: 

Strona literacka z twórczością Janusza Adamczyka. Najwięcej na niej poezji, ale są także felietony, eseje i krytyka literacka. Teksty te - jak stwierdza ich autor - "oparte" są na filozofii, psychologii i doświadczeniu życiowym; bez banałów i wulgaryzmów. Stronę uzupełnia galeria fotografii z albumu Janusza Adamczyka. więcej »
Ocena:

Strona Marty Fox

Kategorie: 

Marta Fox wydała 18 książek (powieści, opowiadania, poezja, eseje). W swojej twórczości oswaja z najbardziej jaskrawymi i mrocznymi stanami duszy, drąży stany świadomości i podświadomości. Erotyzm jej wierszy koresponduje z konwencją współczesnej amerykańskiej liryki konfesyjnej. Jej powieści z kolei charakteryzują się głębią psychologiczną i świetnie przedstawiają obyczajowość polskiej szkoły oraz mentalność młodzieży. Tu poznasz pisarkę i poetkę oraz niektóre jej utwory. Przeczytaj również wywiady. więcej »
Ocena:

Ślonskie Beranie


Chcąc ocalić piękną gwarę śląską od zapomnienia i przybliżyć ją również "Gorolom", powstało Ślonskie Beranie, opisujące ciekawe miejsca Górnego Śląska, wydarzenia i anegdoty. Ponadto znajdziesz tutaj słownik śląskiej gwary. więcej »
Ocena:

Teksty z obornika

Kategorie: 

"Można zastępować jedne teksty mało trafnie interpretujące innymi bardziej. Można uzupełniać, precyzować język. Zawiązać nowy Sobór, sprzyjać rozwojowi rodzimych producentów stali, uściślić stanowisko potępiając plany Głowy Kościoła jakiegoś, wskazywać na kroki poczynione na drodze do realizacji planów, gdy plany nie są zrealizowane. Bóg jest Jeden i nie ma innego proroka poza Mahometem. Czy zawsze znajdzie się odpowiedni kontekst dla odwzorowania w spójny tekst zdania?" Jeśli lubisz takie testy - zajrzyj na stronę. więcej »
Ocena:

Terra Incognita

Kategorie: 

Na stronie znajdziesz zbiór artykułów, felietonów, esejów i notatek na różnorodne tematy w dynamicznym procesie całkowicie nieprzewidzianych
i spontanicznych transformacji. więcej »
Ocena:

Trylogia

Kategorie: 

Miłośnicy twórczości Sienkiewicza znajdą tutaj informacje o bohaterach trylogii, Polsce XVII wieku oraz osobistościach, które trwale zapisały się w historii naszego kraju. Ponadto możesz zapoznać się z ekranizacjami kolejnych części, aktorami, muzyką, galerią zdjęć oraz ciekawostkami związanymi z kolejnymi produkcjami. więcej »
Ocena:

Twórczość Mariusza Grzebalskiego

Kategorie: 

Mariusz Grzebalski ukończył filozofię. Jest autorem zbiorów wierszy (Negatyw, Ulica gnostycka, Widoki) oraz laureatem nagrody literackiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy poetycki debiut roku (Negatyw), a także Nagrody Polskich Wydawców Książek (Ulica gnostycka). Jego wiersze przetłumaczono na języki: angielski, niemiecki, czeski i słoweński. Znajdziesz tutaj wiersze, prozę autora, wyimki krytyczne oraz drobnicę. więcej »
Ocena:

Twórczość Teodora Parnickiego

Kategorie: 

Powieściopisarstwo Parnickiego jest najoryginalniejszą wersją polskiej powieści historycznej w XX w. i jedną z najbardziej interesujących w skali międzynarodowej. Znajdziesz tutaj kalendarium pisarza, bibliografię, poezję oraz kilka zdjęć. Ponadto możesz zapoznać się z chronologicznymi notkami o książkach. więcej »
Ocena:

U Andy'ego

Kategorie: 

Prywatna strona Andy'ego. Znajdziesz na niej informacje o autorze strony i jego zainteresowaniach. Ponadto działy prezentujące jego twórczość (programy, gry, grafiki, opowiadania) oraz sporą dawkę humoru. więcej »
Ocena:

Ustna Harmonijka

Kategorie: 

Witryna jest prezentacją książki Elżbiety Isakiewicz pt. "Ustna harmonijka" wydanej przez Niezależne Wydawnictwo Polskie. Książka jest wynikiem przeprowadzonych przez autorkę serii wywiadów z Żydami polskiego pochodzenia mieszkającymi w Izraelu, którzy zdołali uniknąć Zagłady, dzięki pomocy Polaków. Na stronie są dostępne informacje o autorce, kulisach powstania książki, wybrane fragmenty, indeks nazwisk i miejsc występujacych w książce oraz możliwości kupna lub zamówienia. więcej »
Ocena:

W labiryncie kłamstwa

Kategorie: 

Zamieszczono tutaj powieść wierszem Ronalda Śliwińskiego oraz wiersze, listy i poematy autora.


więcej »
Ocena:

W pustyni i w puszczy


"Słoń przestępował z nogi na nogę i wciąż gulgotał z radości. Po chwili zaś obwinął trąbą drobne ciało dziewczynki i podniósłszy je w górę, począł kołysać ją lekko w prawo i w lewo. - Jeszcze! Jeszcze! - wołała rozbawiona Nel. I zabawa trwała dość długo (...)". To tylko fragment powieści, którą możesz w całości przeczytać właśnie tutaj. W znalezieniu jakiegoś fragmentu pomoże ci wyszukiwarka. więcej »
Ocena:

Wiersze miłosne i wierszyki: Miłość w słowach

Kategorie: 

Miłość w słowach. Wiersze, wierszyki, aforyzmy i listy miłosne, poezja miłosna, erotyki i opowiadania miłosne. więcej »
Ocena:

Władysław Reymont

Kategorie: 

Jest to strona poświęcona życiu i twórczości Władysława Reymonta. więcej »
Ocena:

Zbigniew Nienacki

Kategorie: 

Znajdziesz tutaj krótką notkę o pisarzu, bibliografię łącznie z opisami kolejnych powieści, galerię zdjęć, wywiady i artykuły prasowe, opinie na temat twórczości, a także kontynuatorów mistrza. Miłośnicy mogą zapisać się do FanKlubu. więcej »
Ocena:

1 2 3