Podobne strony

 • Encyklopedia Galactica

  Serwisy informacyjne
  Obszerny zasób informacji o naszym układzie słonecznym i nie tylko...
 • Pomóż w szukaniu nowych planet pozasłonecznych

  Gwiazdy
  Każdy amator dysponujący teleskopem będzie mógł pomóc w badaniach nowoodkrytych planet. Związane jest to wszystko z odkryciem czerwonego karła (o sporej jasności) i dwóch krążących wokół niego planet. Jeśli płaszczyzny orbit planet karła są dostatecznie mało nachylone do kierunku patrzenia z Ziemi, to można się spodziewać przejścia jednej z planet przed jego tarczą. Gwiazda zostanie w tym czasie lekko przyciemniona, co będzie możliwe do zarejestrowania za pomocą niezbyt skomplikowanego sprzętu. Dlatego uruchomiono program, który przewiduje, iż amatorzy za pomocą kamer CCD, fotometrów pomogą w określeniu mas czy gęstości ciał w tym układzie.
 • Wszechświat Przemka Jamroza

  Astrofotografia
  Wybierz się razem z Przemkiem Jamrozem w krótką podróż przez Wszechświat. Zobacz jakie piękne są galaktyki, gwiazdy i ciała niebieskie naszego Układu Słonecznego. Niech porwie cię piękno Kosmosu i jego mieszkańców.
 • Program "Układ Słoneczny"

  Inne
  Ściągnij sobie program, który daje ci możliwość poznania Układu Słonecznego oraz obiektów, które go zamieszują - planet, planetoid, Słońca czy komet. Na stronie masz możliwość zapoznania się również z tymi zagadnieniami oraz będziesz mógł oglądnąć obiekty Katalogu Messiera.
 • Zagadki Cywilizacji

  Inne
  Czy wiesz czym jest "złoty podział"? Jak się on ma do Wielkiej Piramidy, układu planetarnego, prędkości światła? Jeśli chcesz wgłębić się w różne zagadki cywilizacji - zajrzyj na tę stronę.


:: Układ słoneczny ::

Nasza ocena:
Adres: http://www.solar.po.opole.pl

Kategorie:

Opis:

Wiele informacji dotyczących astronomii ogólnej.