Podobne strony

 • Instytut Energii Atomowej

  Inne
  Strona Instytutu Energii Atomowej. Informacje o Instytucie, o jego działalności oraz o reaktorach.
 • Preparatory Commission for the Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization

  Organizacje światowe
  Strona komisji przygotowującej układ o zakazie rozprzestrzeniania prób z bronią jądrową. Zawiera informacje o aktach prawnych i rezolucjach regulujących te zagadnienia, a także informacje o samej komisji.[ang]
 • Elektrownie atomowe

  Inne
  Elektrownia atomowa potrafi zasilić całkiem spory obszar, dostarczając jednocześnie taniej energii. W Polsce sprawa budowy elektrowni budziła szereg kontrowersji, jednak gdzie leży prawda? Autor na swojej stronie analizę całej problematyki zaczyna od wyjaśnienia reakcji jądrowych, następnie opisuje zasadę działania elektrowni jądrowej oraz przytacza wielkie katastrofy. Przedstawia nam słynnych fizyków oraz problem energetyki jądrowej w Polsce.
 • Nuclear.pl

  Fizyka jądrowa
  Serwis poświęcony jest energetyce jądrowej. Znajdziesz tu informacje o budowie i zasadach działania reaktorów, lokalizacji elektrowni jądrowych w Europie, zastosowaniach atomistyki w przemyśle, medycynie i innne.
 • Energia i jej źródła

  Alternatywne źródła energii
  Interesująca strona poświęcona źródłom energii: odnawialnej (energia słoneczna, wiatrowa, wodna), jak i nieodnawialnej (ropa, węgiel, gaz). Na stronie omówiono każdą z nich.


:: International Atomic Energy Agency - Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej ::

Nasza ocena:
Adres: http://www.iaea.int


Opis:

Strona międzynarodowej agencji, której głównym zadaniem jest współdziałanie jej członków w zakresie bezpieczeństwa jądrowego zarówno w sferze militarnej jak i cywilnej, ochrony zdrowia ludzkiego przed skutkami awarii atomowych, a także w stwarzaniu standardów obowiązujących w technice nuklearnej. Zamieszczono raporty, analizy oraz publikacje dotyczące obszarów zainteresowań działań organizacji.[ang]