Podobne strony

 • Jak wyleczyłem się głodem i dietą - Romuald Stanisławski

  Zdrowe życie
  Autor pokrótce opowiada swoje doświadczenia z chorobami dróg oddechowych, układu krążenia, żołądka i układu moczowego oraz zastosowaniem okresowych głodówek, makrobiotyki i specjalnych diet w leczeniu dolegliwości; poleca książkę, w której opisał sposoby, dzięki którym odzyskał zdrowie; rekomendacja i recenzja - doc. dr med. hab. Kinga Wiśniewska-Roszkowska.
 • Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO)

  Organizacje światowe
  Anglojęzyczna strona światowej Organizacji do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Można się tutaj zapoznać ze strukturą instytucji, podejmowanymi przez nią działaniami, danymi statystycznymi na temat ogólnoświatowego spożycia. Zamieszczono zdjęcia dokumentujące pomoc FAO w regionach objętych głodem.
 • Economic Commission for Africa (ECA) -

  Organizacje światowe
  Anglojęzyczna strona organizacji będącej regionalnym ramieniem ONZ w Afryce. Jej mandatowym zadaniem jest popieranie i stymulowanie rozwoju społecznego i gospodarczego państw kontynentu. Zamieszczono najważniejsze wiadomości z życia tej części świata, statystyki, analizy polityczne, informacje o działaniach instytucji (organizowanych przez nią konferencjach, wydawanych publikacjach). Godne polecenia są materiały dokumentujące rolę kobiet w społeczeństwach czarnego globu gdzie można znaleźć również mnóstwo linków do stron organizacji walczących o prawa kobiet.
 • World Food Programme (WFP)

  Organizacje światowe
  Strona największej świtowej organizacji niosącej pomoc żywnościową, starającą się za pomocą różnych metod wykorzeniać głód na świecie. Zamieszczono informacje o bieżącej działalności, realizowanych programach, statystyki pokazujące skalę zjawiska głodu na świecie, informacje o członkach, donatorach i finansach instytucji.[ang]
 • Jak wyleczyłem się głodem i dietą

  Inne
  Informacje o książce Romualda Stanisławskiego wraz z rekomendacją doc. dr med. hb. Kingi Wiśniewskiej - Roszkowskiej.


:: International Fund for Agricultural Development (IFAD) ::

Opis:

Anglojęzyczna strona organizacj mającej za zadanie minimalizowanie skutków głodu i niedożywienia na świecie oraz działanie na rzecz rozwoju efektywnego rolnictwa w krajach rozwijających się. Zamieszczono raporty opisujące podejmowane przez instytucje działania, galerię zdjęć, informacje o organizowanych konferencjach i realizowanych programach.