Podobne strony

 • Serwis Informacyjno - Ewangelizacyjny Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów

  Zakony
  Pijarzy składają cztery śluby zakonne: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa oraz specjalnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży. Ten ostatni ślub - wyjątkowy i specyficznie pijarski - jednoznacznie określa jaki jest charyzmat zakonu. Pijarzy prowadzą różnorodną działalność apostolską, która jednakże ma istotne założenie - jej głównym celem jest służenie młodemu pokoleniu. Na stronie mnóstwo informacji o zakonie, m.in.: Kwartalnik Katolicki eSPe, sakramenty i Siostry Pijarki.
 • Spowiedź święta-informacje i porady

  Inne
  Strony poświęcone sakramentowi pojednania czyli spowiedzi świętej. Na stronie tabelaryczne zestawienie kościołów w Polsce, w których jest możliwość skorzystania ze spowiedzi poza czasem nabożeństw, porady jak właściwie przeprowadzić rachunek sumienia oraz poszczególne artykuły z katechizmu na temat sakramentu pokuty i pojednania.
 • Konserwatysta

  E-ziny
  Strona prywatnego magazynu internetowego poświęconego propagowaniu wiary katolickiej oraz zwalczaniu zagrożeń duchowych. Publikowane tu artykuły dotyczą takich spraw jak: nauka katolicka, przedsoborowa liturgia (msza trydencka), sekty i organizacje o orientacji zbliżonej do new age.
 • Parafia Rzymskokatolicka pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

  Archidiecezja katowicka
  Wiele informacji z życia parafii oraz o działających w niej ruchach (Ruch Światło Życie, Żywy Różaniec), a także o gazetce parafialnej "Mój Pasterz".
 • Parafia Wniebowzięcia NMP - Budzisław Kościelny

  Diecezja włocławska
  Ze strony dowiesz się nieco o historii Budzisławia i parafii, a także o duszpasterzach i służbie liturgicznej. Znajdziesz tu również porządek mszy św. oraz dekalog i opisy sakramentów.


:: Sakrament małżeństwa ::

Opis:

Ksiądz dr M. Kaszowski w Teologii w pytaniach i odpowiedziach naucza o przygotowaniu do życia małżeńskiego, okresie narzeczeństwa, małżeństwie jako sakramencie i nierozerwalności tego sakramentu a także o odpowiedzialności za wychowanie dzieci i miejscu małżeństwa i rodziny w kościele.