Podobne strony

 • Marek Hłasko

  Polscy
  Żył 35 lat. Był jednym z najwybitniejszych prozaików — realistów swojego pokolenia, które weszło do literatury zdecydowanie, głośno i wyraźnie w klimacie ideowym, politycznym, artystycznym oraz intelektualnym. Znajdziesz tutaj biografię poety i pisarza, jego opowiadania i powieści, felietony oraz listy.
 • Sztuka nie tylko polska

  Polscy
  Na stronie znajdziemy wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, fragmenty prozy Marka Hłaski, informacje na temat Waldemara Łysiaka i jego twórczości oraz działalności Kazika. Kilka zdjęć architektury Antonio Gaudiego.
 • Marek Hłasko

  Polscy
  Postać i twórczość pisarza stały się dla wielu Polaków wyrazem buntu i rozczarowania otaczającym światem. Miłośnicy Hłaski odnajdą tutaj spis opowiadań, listy, fragmenty pamiętników, bogate kalendarium oraz dzieła, które zostały przeniesione na ekran, a ponadto opinie znanych osób na jego temat.
 • Marek Hłasko

  Polscy
  Doskonała merytorycznie i spójna graficznie strona poświęcona w całości twórczości i życiu Marka Hłaski. Stanowi ona prawdziwą kopalnię wiedzy o tym wybitnym polskim prozaiku. Podzielona jest na wiele działów tematycznych, które poruszają najróżniejsze zagadnienia z życia Hłaski, w tym takie jak: kobiety, PRL, śmierć i wiele innych. Nie zabrakło też galerii zdjęć. Zainteresowani tematem powinni zajrzeć tu koniecznie.


:: Eco, Hłasko i nie tylko... ::

Nasza ocena:
Adres: http://thor.prohosting.com/~seneka

Kategorie:

Opis:

Tę stronę polecam miłośnikom dobrej literatury. Znajdziesz tutaj fragmenty utworów Umberto Eco, Zbigniewa Herberta, Marka Hłaski, Krzysztofa Kieślowskiego i Boya Żeleńskiego.