Podobne strony

 • Duszpasterstwo Związku Sybiraków

  Katyń, Sybiracy
  Krótka informacja na temat duszpasterstwa organizacji mającej za zadanie m.in. udzielenie pomocy zesłańcom w uzyskiwaniu dokumentów potwierdzających pobyt na zesłaniu, obronę interesów członków w czasie starania się o uprawnienia osób represjonowanych.
 • Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego

  Katyń, Sybiracy
  Strona organizacji powołanej do życia przez J.M Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezydenta Krakowa, wojewodę krakowskiego w celu gromadzenia, zabezpieczania, opracowywania i udostępniania materiałów historycznych, dokumentujących zmagania niepodległościowe Polaków w XIX i XX wieku oraz prowadzenia działalności badawczej, edukacyjnej i wydawniczej w tym zakresie. Zamieszczono informacje o władzach fundacji, realizowanych przez nią działaniach, a także wydanych publikacjach.
 • Zbrodnia katyńska

  Katyń, Sybiracy
  Witryna poświęcona jednej z największych zbrodni w historii Polski. Można tu zapoznać się z kalendarium wydarzeń związanych z Katyniem oraz relacjami z miejsc egzekucji wraz ze zdjęciami. Całą pracę można zrzucić w formie pliku Worda.


:: Stowarzyszenie Dolnośląska Rodzina Katyńska ::

Opis:

Informacja o organizacji skupiającej rodziny oficerów pomordowanych w kwietniu 1940 roku w Katyniu, Miednoje i Charkowie.