Podobne strony

 • Polska Sieć Filozoficzna

  Filozofia
  Serwis informacyjny dla filozofów. A w nim miedzy innymi: czasopisma, dokumenty, bibliografia filozoficzna, Polska Filozofia i wiele innych. Każdy uważający się za filozofa powinien tu zajrzeć.
 • Kartezjusz

  Filozofia
  Głosił racjonalistyczne idee o potędze rozumu ludzkiego i z tego względu spotkał się z prześladowaniem ze strony kościoła katolickiego. Prowadził także badania nad równaniami algebraicznymi i prawami fizyki. Te i wiele innych wiadomości znajdziesz wchodząc na tę stronę.
 • Ostatnia w mieszczańskiej literaturze pochwała absolutyzmu.

  Filozofia
  Największe dzieło napisane przez Hobbes'a w czasie pobytu we Francji. Możesz tutaj zapoznać się z poglądami myśliciela na temat natury człowieka i polityki.
 • Pascal Blaise

  Filozofia
  Zajmował się nie tylko filozofią, ale matematyką i fizyką. Uważany jest za ojca metody indukcji matematyczmej. Podstawę tej strony stanowią osiągnięcia myśliciela w dziedzinie matematyki.
 • Blaise Pascal

  Filozofia
  Krótka biografia filozofa.


:: Hobbes, jego człowiek i państwo ::

Opis:

Na stronie została udostępniona za friko praca magisterska dotycząca doktryny politycznej i prawnej T. Hobbesa (odwrotnej zależności pomiędzy wolnością a bezpieczeństwem). Znajdziesz tutaj również kilka zdjęć Hobbesa oraz jego szkic biograficzny.