Podobne strony

 • Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

  Teatry
  Stary Teatr w Krakowie jest jednym z najstarszych publicznych teatrów w Polsce. W 1781 roku Mateusz Witkowski uzyskał od władz miejskich pozwolenie na prowadzenie tzw. antrepryzy, czyli przedsiębiorstwa teatralnego. I tak się zaczęła jego historia, z którą możesz tu się zapoznać. Zobacz również informacje o aktorach, repertuarze, premierach oraz muzeum.
 • Stary Teatr w Krakowie

  Teatry
  Występują tu takie sławy jak Anna Dymna, Magdalena Cielecka, Dorota Segda, Jan Peszek, Leszek Piskorz... Wymieniać można bez końca. To teatr z prawdziwą historią i renomą. Ma własne muzeum, organizuje lekcje teatralne, wystawy i inne imprezy kulturalne. Tu zapoznasz się z jego działalnością, przedstawieniami, historią i artystami.
 • Ogniem i mieczem

  Ogniem i mieczem
  Strona oficjalna filmu. Film jest adaptacją pierwszej części trylogii Henryka Sienkiewicza pt. "Ogniem i mieczem". Akcja rozgrywa się w siedemnastym wieku. W filmie występują wybitni aktorzy polscy i zagraniczni, a wśród nich: Izabella Scorupco, Michał Żebrowski, Aleksander Domogarow, Krzysztof Kowalewski, Zbigniew Zamachowski i inni.
 • Pan Tadeusz

  Pan Tadeusz
  Jak powstawał poemat Mickiewicza i film Wajdy, recenzje filmu, zdjęcia, charakterystyki bohaterów i inne.
 • Pan Tadeusz

  Pan Tadeusz
  Strona oficjalna filmu. Pierwsza powojenna ekranizacja narodowej epopei ukazuje tradycje, zwyczaje, kulturę panującą wśród polskiej szlachty. Adam Mickiewicz napisał " Ostatni zajazd na Litwę" w 1834 roku, w okresie zaborów. Ukazał obraz Polski i Polaków, postawy i oczekiwania wobec ówczesnej rzeczywistości. Na stronie zamieszczono ponadto: statystyki dotyczące filmu, życiorys wieszcza, fragmenty poematu oraz prezentacje multimedialną.


:: Grube Ryby ::

Nasza ocena:
Adres: http://gruberyby.ahoj.pl


Opis:

Otwórz drzwi do pokoju artystów, być może wpadniesz na swojego ulubionego aktora lub piosenkarza. Może się nawet zdarzyć, że z nim porozmawiasz na chacie. Ciekawe, czy ktoś siedzi w pokoju fotografów. Chcesz sprawdzić?