Podobne strony

 • NachlikSoft

  Edukacyjno-rozrywkowe
  Nahlik Soft to firma znana z takich programów edukacyjnych jak Mistrz Klawiatury, Pitagoras czy eTeacher. Na stronie znajdziemy opisy oraz wersje demo najnowszych programów oferowanych przez firmę, ściągnąć do nich uaktualnienia, możemy dokonać zakupów w sklepie internetowym, a także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
 • Logos

  Filozofia
  Filozofia, biblia, nauka, poezja oraz życie - wszystko to na jednej stronie. Spacer po historycznej spuściźnie filozoficznej w towarzystwie chociażby Rogera Bacona, czy Dawida Hume'a musi być niesamowitym przeżyciem. Dla zachowania równowagi można poznać naukowe spojrzenie na Biblię a skoro o nauce mowa to z pewnością wypada wiedzieć coś więcej o odkryciach np. E. Lorenza. Na zakończenie autorzy strony przygotowali nam wyprawę w magiczny świat poezji Leopolda Staffa, Cypriana Kamila Norwida oraz Juliana Przybosia.
 • Grzegorz Szostek

  S
  Grzegorz zebrał i zamieścił na swojej stronie internetowej pokaźną biblioteczkę cytatów, sentencji, złotych myśli, znanych i uznanych postaci. Dodatkowo księga cytatów, rozszerzona została o krótki rys biograficzny autorów cytowanych myśli.
 • Matematyka

  Serwisy informacyjne
  Strona zawiera informacje z dziedziny matematyki: ciekawe liczby, historia liczb, kalendarium odkryć matematycznych, sławni matematycy, zadania matematyczne i wiele immych.
 • Matematyka

  Liczby
  Strona ta powinna zainteresować przede wszystkim uczniów pasjonujących się matematyką. Można na niej bowiem znaleźć wiele matematycznych ciekawostek, w tym m.in.: informacje o liczbach i ich symbolice, historię liczb, kalendarium odkryć matematycznych czy biografie sławnych matematyków. Są też programiki i konspekty lekcji do ściągnięcia oraz zadania do rozwiązania.


:: Strona poświęcona słynnym matematykom greckim ::

Nasza ocena:
Adres: http://ewa.grabowska.edu.oeiizk.waw.pl

Kategorie:

Opis:

Autorka przedstawia sylwetki starożytnych myślicieli greckich: Archimedesa, Talesa oraz Pitagorasa wraz z ich dokonaniami w postaci twierdzeń matematycznych.