Podobne strony

 • Unia Wydawnicza Verum

  Wydawnictwa
  Wydawnictwo specjalizuje się w bibliofilskich edycjach arcydzieł literatury światowej i polskiej. Książki wydawane są w małych nakładach, w starannej szacie graficznej. W serii "Libri Mundi" publikowane są wybitne dzieła starożytności i średniowiecza.
 • Egipt starożytny

  Dzieje powszechne
  Witryna prezentuje dzieje i kulturę starożytnego Egiptu. Bogato ilustrowana.
 • Świat starożytny

  Dzieje powszechne
  Krótkie omówienie dziejów i kultury świata starożytnego. Poziom szkoły (bardzo) średniej.
 • Wirtualny Wszechświat - Kultura Antyczna

  Serwisy_informacyjne
  Witryna ta zamierza przybliżyć cywilizację Greków i Rzymian w jej najbardziej żywotnych przejawach: literatury i sztuki. Znajdziesz tutaj ilustrowany słownik sztuki starożytnej Grecji i Rzymu oraz pełny tekst Iliady Homera. Dla ciekawskich nowinki o najświeższych odkryciach archeologicznych.
 • Czadowa strona

  C
  Życie to sztuka wyboru... Wybierz zatem jeden z działów: Dobro i Zło, Historia sztuki, O autorze, Rozmowy niekontrolowane, Linki oraz Księga Gości.


:: Internetowy serwis historyczny ::

Opis:

Serwis oferujący odwiedzającym podróż przez epoki poczynając od starożytnego Rzymu i Grecji. Można tu zapoznać się ze średniowieczną historią Polski, świata oraz z dziejami nowożytnymi. W dziale dotyczącym XIX wieku można znaleźć historię różnych krajów: Niemiec, Polski, Rosji, Francji i innych. Warto też poczytać o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w XX wieku i wpłynęły na kształt dzisiejszego świata. Autor oferuje dodtakowo materiały pomocnicze z psychologii oraz łaciny.