Podobne strony

 • Astronomia Dogonów

  Inkowie, Sumerowie, ...
  Dogonowie to ubogie plemię rolnicze, zamieszkujące w jaskiniach na południu Mali w Afryce Zachodniej. Trudno uwierzyć w to, że jego członkowie posiadają niezwykłą wiedzę astronomiczną. A jednak badania, które w latach 1946-1950 prowadzili antropologowie francuscy Marcel Griaule i Germaine Dieterlen (wyniki opublikowano w 1950 r.), wykazały, że kapłani Dogonów wiedzieli o istnieniu... - reszty dowiesz się z artykułu na tej stronie.
 • Gwiazdy mówią - MITY UDOWODNIONE

  Inkowie, Sumerowie, ...
  Artykuł o powiązaniu wydarzeń przedstawionych w Biblii z działaniem innych cywilizacji na Ziemi.
 • Gwiazdy mówią - SZOK PRZESZŁOŚCI

  Inkowie, Sumerowie, ...
  Uważa się, że w starożytności istniała jedynie astrologia, a astronomiczna wiedza tkwiła w powijakach. Nic bardziej mylnego! I dziś naukowcy, przeglądając astronomiczne zapiski sprzed kilku tysięcy lat, przecierają oczy ze zdumienia i zadają jedno pytanie: skąd tamci to wszystko wiedzieli? Na stronie artykuł przybliżający temat.
 • Piramidy w Giza

  Inkowie, Sumerowie, ...
  Piramida Cheopsa to jedna z najbardziej fascynujących, a zarazem przerażających budowli na Ziemi. Kryje w sobie wiele zagadek, których nie sposób rozwiązać pomimo ogromnego rozwoju wiedzy i techniki. Wejdź na stronę, a będziesz mógł prześledzić dokładne losy piramidy od budowy po dzisiejsze teorie z nią związane, próbujące wyjaśnić jej niezwykły fenomen.
 • Religia starożytnego Egiptu

  Inkowie, Sumerowie, ...
  Parę słów o starożytnym Egipcie: wierzeniach, egipskich bogach oraz grobowcach.


:: Egipt - ziemia Faraonów ::

Opis:

Jeśli fascynuje cię epoka starożytnego Egiptu, koniecznie tutaj zajrzyj. Na stronach znajdziesz jego historię, opisy poszczególnych władców oraz ciekawostki o balsamowaniu zmarłych. Ponadto kilka tajemnic Egiptu oraz informacje o wykopaliskach.