Podobne strony

 • Wydział Fizyki UAM w Poznaniu

  Fizyka
  Prezentacja władz i struktury Wydziału oraz obserwatorium astronomicznego, a także mapka obrazująca rozmieszczenie budynków.
 • Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika w Chorzowie

  Planetaria
  Największe i najstarsze polskie planetarium z największa w Polsce luneta o 30-centymetrowym obiektywie zaprasza w pogodne dni na obserwacje Słońca a po zapadnięciu zmroku - na wędrówkę po najciekawszych obiektach nocnego nieba. Na stronie: terminy seansów, dojazd do planetarium, cennik i rezerwacje biletów, nowa oferta dla szkól, aktualny program seansów, niebo w tym miesiącu, FAQ.
 • Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

  Obserwatoria astronomiczne
  Frombork to małe miasteczko w województwie pomorskim, które uracza swoim klimatem. To tutaj przez pewien okres pracował Mikołaj Kopernik, o którym możesz również poczytać na stronie. Znajdziesz tutaj informacje o Muzeum, planetarium, obserwatorium oraz samym mieście Frombork.
 • Mount Suhora Observatory

  Planetaria
  Anglojęzyczna witryna poświęcona obserwatorium astronomicznemu Akademii Pedagogicznej znajdującemu się w górach Gorcach niedaleko Koninek; prezentuje problematykę obserwatoriów astronomicznych w Polsce, wyposażenie i historię oraz działalność obserwatorium, publikacje z nim związane, galerię zdjęć.
 • Obserwatorium Astrogeodynamiczne CBK PAN w Borowcu

  PAN
  Angielskojęzyczna prezentacja Obserwatorium Astrogeodynamicznego należącego do Polskiej Akademii Nauk - wyposażenie, personel, prowadzone obserwacje i badania geodynamiczne, historia, położenie; możliwość synchronizacji czasu z wzorcem (Służba Czasu).


:: Katedra Astronomii i Astrofizyki - Centrum Astronomii UMK ::

Opis:

Tutaj zapoznasz się ze składem Katedry - studentami i pracownikami, rozkładem seminarium, znajdziesz kilka podręczników on-line, historię obserwatorium i współczesne nurty badań.