Podobne strony

 • Propaganda komunistyczna

  Polska Ludowa
  Obszerny wybór tekstów propagandowych z okresu PRL-u. Przemówienia, artykuły, liryka robotnicza, plakaty i wiele innych.
 • Bibuła - polskie wydawnictwa niezależne 1976-1989

  Polska Ludowa
  Bibliografia obszernej kolekcji prywatnej polskich wydawnictw podziemnych z ostatnich lat PRL-u. Szczegółowe dane bibliograficzne.
 • Czasy PRL-u

  Polska Ludowa
  Mnóstwo ciekawych materiałów z czasów PRL-u: plakaty, hasła propagandowe, artykuły trybuny ludu, wybrane utwory Kabaretu "Pod Egidą" Jana Pietrzaka i innych (MP3), a w różnościach m.in.: wypowiedź Józefa Cyrankiewicza o wydarzeniach poznańskich, ulotka Tymczasowej Organizacji Młodzieżowej, fragmenty książki "Szybciej niż myśl" z roku 1963, zadania z fizyki ze zbioru zadań z roku 1951.
 • Instytut Pamięci Narodowej

  Polska Ludowa
  Strona instytutu, do zadań którego należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonych od 22 lipca 1944 r. do 31 grudnia 1989 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej. Zamieszczono materiały dokumentujące pracę instytucji oraz informacje o jej działalności wydawniczej.
 • Dni stanu wojennego

  Polska Ludowa
  Dwadzieścia lat temu na ulice polskich miast wyjechały czołgi, zamilkły radio i telewizja, dokładnie dwadzieścia lat temu został wprowadzony stan wojenny... Na stronie tej znadziecie opis wydarzeń od 13 grudnia do 13 stycznia widzanych z perspektywy ludzi żyjących w małej miejscowości, nakładających się na codzienne sprawy, problemy domowe i społeczne. Dodatkowo znajdują się tu zdjęcia dokumentujące dni stanu wojennego.


:: Władysław Gomułka on-line ::

Nasza ocena:
Adres: www.gomulka.terramail.pl/

Kategorie:

Opis:

Serwis poświęcony Władysławowi Gomułce - sekretarzowi generalnemu PPR oraz I sekretarzowi PZPR. Na stronie znajdziesz teksty jego przemówień, pamiętniki, dokumenty z nim związane, bogatą bibliografię oraz galerię zdjęć.