Podobne strony

 • Lord of the Rings - Władca pierścieni

  Władca pierścieni
  Jest to angielskojęzyczna oficjalna strona filmu, który powstaje w Nowej Zelandii. Obraz powstaje na motywach powieści J.R.R. Tolkiena, w której ścierają się dobro i zło, występują niezwykli bohaterowie oraz zdumiewajace stworzenia...
 • Idealny mąż

  I
  Zaprzysięgły kobieciarz i niestrudzony bywalec przyjęć, Arthur Goring, w całym Londynie słynie ze swej elegancji, ciętego języka i odmowy brania czegokolwiek poważnie. Gdy jednak jego odwieczny przyjaciel, sir Robert, odwołuje się do niego dla rozwiązania pewnej niezmiernie delikatnej kwestii, Arthur staje na wysokości zadania... Tu poczytasz o filmie, jego twórcach oraz zobaczysz galerię zdjęć. Zapoznaj się również z recenzją.
 • Władca Pierścieni - wszystko o filmie... i nie tylko

  Władca pierścieni
  Na tej stronie znajdziesz informacje o ekranizacji powieści i wydarzeniach związanych z premierami trzech części "Władcy Pierścieni". Obszerne galerie zdjęć, zwiastuny, teksty poświęcone J.R.R. Tolkienowi oraz jego książce.
 • Włamanie na śniadanie

  W
  Specjaliści od rabowania banków, Joe Blake i Terry Collins, podczas napadów stosują zasadę "minimum przemocy, maksimum skuteczności". Pojawienie się sfrustrowanej gospodyni domowej, Kate Wheeler, zmienia ich dotychczasowe życie. Obaj się w niej zakochują, a ona nie pozostaje obojętna na uroki idealnego mężczyzny, jakiego oni wspólnie uosabiają...
 • Niebo

  N
  W Turynie, w nieudanym zamachu na dealera narkotyków, ginie czworo przypadkowych ludzi. Aresztowana przez policję nauczycielka angielskiego Philippa nie tylko niczemu nie zaprzecza, ale jest nawet zdruzgotana, bowiem jej celem był tylko człowiek mający na sumieniu jej męża i wielu uczniów. Tymczasem policja podejrzewa akt terrorystyczny o motywach politycznych. Jedynie młody policjant Filippo wierzy kobiecie i wymyśla plan, dzięki któremu odzyskuje ona wolność... Jest to w pewnym sensie film Krzysztofa Kieślowskiego, bowiem wespół z Krzysztofem Piesiewiczem jest on autorem scenariusza.


:: Człowiek, który płakał ::

Nasza ocena:
Adres: http://www.spi.pl/czlowiekplakal/

Kategorie:

Opis:

Barwne i pełne rozmachu spojrzenie na przedwojenną Europę. Młoda rosyjska emigrantka w poszukiwaniu ojca trafia do Paryża. Dzięki swej współlokatorce wchodzi w piękny i zwodniczy świat paryskiej opery. Poznaje największych artystów (rewelacyjny John Turturro w roli sławnego tenora) i uroki życia na scenie. Wkrótce przeznaczenie kieruje ją w ramiona tajemniczego cygańskiego jeźdźca (Johnny Depp), darując uczucie, któremu nie sposób się oprzeć. Dzieło reżyserki niezapomnianego "Orlando", Sally Potter. Na stronie - opis filmu, obsada, twórcy obrazu, zdjęcia oraz zwiastun.