Podobne strony

 • Antoine Marie Roger de Saint

  Zagraniczni
  Strona poświęcona "Małemu Księciu" i jej autorowi. Polskie przekłady i publikacje, pełny przekład dostępny on-line, encyklopedia, ściąga dla uczniów.
 • Franz Kafka

  Zagraniczni
  Strona poświęcona jednemu z najbardziej tajemniczych pisarzy XX wieku. Tutaj znajdziesz jego biografię, opis dzieł, zdjęcia oraz inwokacje.
 • Charles Bukowski

  Zagraniczni
  Największa polska witryna dotycząca Charlesa Bukowskiego. Znajdziesz tu jego biografię, bibliografię, fotografie, poezję, rysunki, nagrania audio oraz komentarze.
 • Markiz de Sade

  Zagraniczni
  Zasłynął ze skandalicznego, rozpustnego trybu życia, a przede wszystkim z ostentacyjnego nonkonformizmu ideowego. Markiz de Sade, bo o nim mowa, twórca swoistej filozofii, wolnomyśliciel, 30 z 74 lat spędził w różnych więzieniach, co jednak nie przekonało go do zmiany poglądów. Na tej stronie znajdziesz wiele interesujących informacji o słynnym Francuzie zagłębiając się w biografię, artykuły dotyczące pisarza, czy zapoznając się z jego koncepcjami.
 • Józef Teodor Konrad Korzeniowski - Joseph Conrad

  Zagraniczni
  Informacje zamieszczone na stronie przybliżą Ci sylwetkę i twórczość pisarza.


:: Dzienniki Aleksandra Puszkina - sekretne zapiski z lat 1836-1837 ::

Nasza ocena:
Adres: http://www.dzienniki.prv.pl/

Kategorie:

Opis:

Aleksander Puszkin nie stronił od wulgaryzmów. Brutalnie zatem kastrowano jego wiersze... Zupełnie zaś nie znamy go takim, jakim prezentuje się w niezwykle osobistych zapiskach. Widać tu zmagania autora z samym sobą, których rezultatem jest pojedynek i tragiczna śmierć poety. Jak na romantyka przystało, głównym motywem pamiętnika jest miłość do kobiety... Poeta nazywa rzeczy po imieniu, nie chowając się za parawanem pruderii. Strona poświęcona sekretnym zapiskom Puszkina z lat 1836-1837.