Podobne strony

 • Zjawiska na Ziemi

  Meteorologia
  Ciekawa strona, dzieki której możesz się dowiedzieć jak powstaje piorun i grzmot, skąd się bierze tęcza, co to jest miraż lub efekt "Cloria". Dowiesz się tu również, co jest powodem trzęsień ziemi i przejrzysz galerię zdjęć.
 • Festiwal Szekspirowski

  Festiwale
  Festiwal służy prezentacji dramatów Szekspira. Znajdziesz tutaj informacje o festiwalu oraz program imprezy, która odbywa się w sierpniu.
 • Meteorologia by the_d

  Meteorologia
  Interesująca strona poświęcona meteorologii, ze sporą dawką informacji o burzach, tornadach i huraganach. Znajdziesz tu również słowniczek wybranych pojęć meteorologicznych oraz omówienie podstawowych pojęć z zakresu tej dziedziny nauki. Są filmy ze zjawiskami meteo, szeroka galeria zdjęć tychże oraz podstrona z humorem. Na stronie można poczatować.
 • Twoja Pogoda - portal pogodowy

  Pogoda w Polsce
  Pogoda dla Polski, Europy i świata. Aktualne wiadomości pogodowe, galerie zdjęć, encyklopedia, ciekawe linki i wiele innych.


:: ABC świata, w którym żyjemy ::

Opis:

Godne uwagi kompendium wiedzy o naszej planecie z informacjami dotyczącymi m.in. jej atmosfery, procesów geologicznych i form rzeźby terenu. Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania takie jak: dlaczego pustynie są suche, czy na powierzchni ziemi są widoczne oznaki istnienia jaskiń, gdzie znajduje się najwyższy wodospad, czy lotne piaski są naprawdę niebezpieczne? W sumie serwis porusza kilkaset podobnych zagadnień, a teksty są zilustrowane zdjęciami.