Podobne strony

 • Europa

  E
  Akcja filmu rozgrywa się w powojennych Niemczech, do których powraca z USA młody emigrant, pałający chęcią odbudowy ojczyzny. Zostaje konduktorem sleepingów i w krótkim czasie poznaje piękną Katharinę. Żeniąc się z nią, nie ma pojęcia, że ukochana należy do Werwolfu... Lars von Trier, reżyser filmu, nie pozostawia żadnych złudzeń - nic nie da się naprawić.
 • Ewolucja

  E
  Widowiskowa komedia fantastyczno-naukowa w reżyserii Ivana Reitmana, twórcy "Pogromców duchów". Na Ziemię spada meteoryt z obcymi formami życia, które dążą do dominacji nad naszą planetą. Los świata jest w rękach pięciorga przypadkowych ludzi. Na stronie zamieszczono obsadę, galerię zdjęć, zwiastuny, tapetę oraz informacje o filmie.
 • Esther Kahn

  E
  Londyn, koniec XVIII wieku. Esther Khan wydaje się być podobna do kamienia. Nie okazuje uczuć, nie ma własnego zdania i jest niezwykle uparta. Gdy przypadkiem trafia do teatru, odkrywa świat emocji. Nauka gry aktorskiej pod okiem Nathana to dla młodej dziewczyny lekcje życia. Czy jednak Esther zdoła stawić czoła rozbudzonym emocjom? Tu dowiesz się więcej o filmie i zobaczysz zdjęcia.
 • Eksperyment

  E
  Grupa mężczyzn dobrowolnie pozwala zamknąć się w więzieniu. Jednym w uczestników eksperymentu jest filmujący wszystko ukrytą w okularach kamerą dziennikarz. Kiedy zaczyna on prowokować "strażników", naukowcy postanawiają nie interweniować...
 • Elling

  E
  Elling to pruderyjny kawaler, zaś Kjell Bjarne - zwariowany kobieciarz. Obaj zakończyli dwuletni pobyt w specjalistycznym zakładzie opieki i teraz postanawiają rozpocząć normalne życie. Są odrobinę "nieprzystosowanych społecznie". Elling chce zostać poetą. Kupuje paczki z kiszoną kapustą, ukrywa w nich karteczki z wierszami i zwraca je do sklepu z nadzieją, iż ktoś zainteresuje się jego twórczością... Komedia norweska w reżyserii Pettera Naessa.


:: Eureka ::

Nasza ocena:
Adres: http://www.gutekfilm.com.pl/eureka/

Kategorie:

Opis:

Wyróżniony nagrodą jury ekumenicznego oraz nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Cannes 2000 film Aoyama Shinji. Jest to sfilmowana w kolorach sepii historia podróży przez współczesną Japonię trójki bohaterów, którzy jako jedyni przeżyli zamach terrorystyczny i próbują po szoku wywołanym zetknięciem ze śmiercią powrócić do normalnego życia.