Podobne strony

 • Poezja polska

  Polska
  Poczytaj wiersze Adama Ziemianina, Józefa Barana, Juliana Kawalca, Karola Maliszewskiego, Mariusza Grzebalskiego, Adama Szypera, Krzysztofa Siwczyka, Dariusza Sośnickiego, Jana Riesenkampfa, Andrzeja Warzechy, Krzysztofa Śliwki, Wojciecha Wencla, Andrzeja Sosnowskiego oraz Lesława Nowary.
 • Schronisko Myśli

  Polska
  "To jest to, co w barwie malin, to jest tam, gdzie znowu kwitnie jabłoń..." Zuza i POlek prezentują twórczość własną oraz utwory ulubionych pisarzy, w tym Wojtka Bellona i Jacka Kaczmarskiego. Ponadto dużo ciekawostek i odnośników do ciekawych stron poetycko-muzycznych.
 • Beskidzki blues

  Beskid Sądecki
  Witryna pasjonata Beskidów. Krzysztof zaprasza w podróż po tym regionie. Oprócz opisu szlaków turystycznych w paśmie Jaworzyny Krynickiej, schronisk górskich PTTK i bazy noclegowej, oprowadza nas po parkach przyrody, cerkwiach łemkowskich, przedstawia nam pierwszych mieszkańców tych ziem - Łemków. Nie zapomina również o tragicznej historii - Akcja „Wisła”. Ponadto dzieli się swoimi informacjami o poecie Adamie Ziemianinie oraz zespole Stare Dobre Małżeństwo.
 • Teksty, chwyty....

  Teksty piosenek
  Na stronie znajdziesz pokaźny zbiór tekstów piosenek oraz tabultur znanych polskich formacji.
 • Jeśli wierzysz... - poeci o Bogu i świecie

  Polska
  "(...) Trzymałem się kurczowo/ Jego małej ręki/ Bałem się że odejdzie/ I zostanę sam/ Zagubiony we wszechświecie" - to fragment wiersza Tomasza Jastruna. Znajdziesz tu poezję o Bogu i ludzkich sprawach autorstwa Jacka Kaczmarskiego, Anny Kamieńskiej, Ryszarda Kapuścińskiego, Tomasza Jastruna, Anthony'ego de Mello, Adama Mickiewicza, ks. Jana Sochonia, Leopolda Staffa, Marka Tercza, Karola Wojtyły oraz Adama Ziemianina.


:: Kraina Domu Zielonego poświęcona Adamowi Ziemianinowi ::

Opis:

Strona poświęcona Adamowi Ziemianinowi, a na niej: o poecie, wierszach, zwiazkach z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, aktualia (koncerty, wywiady, itp.) i wiele innych materiałów.