Podobne strony

 • PZL Świdnik

  Sprzęt medyczny
  Dwie wersje sanitarne śmigłowca PZL W-3A Sokół : wersja sanitarno-ewakuacyjna, wersja reanimacyjna.
 • Lotnictwo OnLine

  Lotnictwo
  Serwis internetowy poświęcony lotnictwu zarówno cywilnemu, jak i wojskowemu. Duża ilość zdjęć i informacji, relacje z pokazów lotniczych, informacje techniczne, wykaz jednostek lotniczych wraz z uzbrojeniem, linki oraz tapety systemowe, to zawartość tej witryny. Strona opisuje nie tylko polskie zasoby militarne i cywilne, ale także znajdziemy tu szereg informacji o światowym lotnictwie. Na zakończenie możemy zaglądnąć do muzeum lotnictwa Polskiego.
 • Wirtualna Encyklopedia Lotnictwa Wojskowego

  Lotnictwo_wojskowe
  Na stronie znajdziesz kompendium wiedzy o najpopularniejszych samolotach wojskowych świata. Zasoby podzielono na kategorie: myśliwce, szturmowce, bombowce, AEW/ECM, ASW, transportowce, szkolne, śmigłowce. Zamieszczono także działy poświęcone uzbrojeniu, a także okrętom wojennym. Wszystkie pozycje są dokładnie opisane i sfotografowane, można także zapoznać się z kodami, które na oznaczenie maszyn stosują państwa NATO. Zamieszczono galerię zdjęć m.in. z pokazów lotniczych.
 • Helikoptery wojskowe

  Lotnictwo_wojskowe
  Jest to przgląd współczesnych helikopterów, znajdziesz tutaj opisy, dane techniczne i zdjęcia wielu modeli. Autor zamieścił także podstawy teoretyczne, czyli wyjaśnienie dlaczego helikopter lata i jakie siły to powodują.
 • Strona Czarodzieja

  Lotnictwo_wojskowe
  Witryna zawiera małą galeryjkę 3d oraz dane techniczne samolotów, helikopterów i łodzi podwodnych.


:: Zbrojownia Cybernetycznej Gildii Strategów - helikoptery ::

Opis:

Informacje oraz dane dotyczące "latających wiatraków", jak czasem pogardliwie nazywa się śmigłowce. Ale czy jest to trafne określenie dla zabójczych helikopterów szturmowych?