Podobne strony

 • Ośrodek Studiów Wschodnich

  Placówki, instytuty itp.
  Strona instytucji badawczej zajmującej się gromadzeniem informacji oraz pogłębioną analizą procesów politycznych, gospodarczych i społecznych zachodzących w państwach postradzieckich oraz na Bałkanach, której najważniejszym zadaniem jest obsługa naczelnych organów władzy państwowej i administracji centralnej. Na stronie można znaleźć wielce interesujące raporty, informacje o metodach pracy ośrodka oraz jego kadrze naukowej.
 • Slavia

  Nacjonalizm
  Wielojęzyczna strona poświęcona Słowiańszczyźnie i Panslawizmowi, której celem jest propagowanie idei kulturowej i językowej jedności Słowian, propagowanie współpracy, wzajemnego zrozumienia i tolerancji pomiędzy narodami wschodniej europy. Możemy tutaj spotkać poglądy antynatowskie i antyzachodnie. Zamieszczono artykuły o wojnie w Czeczenii, nalotach Jugosławię, a także statystyki opisujące wszystkie te kraje.
 • Dziwny jest ten świat

  Programy dokumentalne
  Waldemar Milewicz - prawdopodobnie najlepszy reporter TVP - bywał z kamerą w samym środku najciekawszych wydarzeń na świecie - gdziekolwiek miały one miejsce. Na stronie poświęconej jego autorskiemu programowi "Dziwny jest ten świat" znajdziesz informacje o Milewiczu oraz miejscach którym poświęcił swoje reportaże, a właściwie i życie, które stracił w Iraku 7 maja 2004 roku...
 • Internetowy przewodnik po Republice Serbskiej

  Przewodniki
  Strona w całości poświęcona Serbii. Zawiera m.in.: opis kraju po wojnie, dane statystyczne, informacje praktyczne, podstronę o serbskiej gospodarce i mapę Republiki. Ważną część witryny stanowi przewodnik po serbskim internecie z linkami do różnotematycznych stron www.
 • W poszukiwaniu nowego kanonu - reinterpretacja tradycji kulturalnej w państwach postjugosłowiańskich po 1995 roku

  Inne
  Strona poświęcona projektowi badawczemu realizowanemu przez zespół pracowników Katedry Filologii Chorwackiej, Serbskiej i Słoweńskiej w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie:: Informacje i zasoby internetowe dotyczące państw powstałych po rozpadzie Jugosławii.


:: Stacja Bałkany ::

Opis:

Odkryj Bałkany - piękny polski blog o Bałkanach. Wszytko co chcielibyście wiedzieć : relacje, porady, zdjęcia i dużo więcej. Bałkany i nie tylko :) Serbia, Macedonia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja a także Ukraina i Czechy.